Sepis DĚDICKÉ smlouvy
Dědická smlouva
- je pořízení pro případ smrti, které je však na rozdíl od závěti či dovětku dvoustranným právním jednáním. Dědickou smlouvou povolává zůstavitel druhou smluvní stranu nebo třetí osobu za dědice nebo odkazovníka a druhá strana to přijímá. Dědická smlouva musí být uzavřena ve formě veřejné listiny – notářského zápisu.
- může uzavřít jen zletilý zůstavitel, který je plně svéprávný. Dědická smlouva musí být uzavřena ve formě veřejné listiny – notářského zápisu, jinak se na ni bude pohlížet jako na závěť, bude-li ovšem splňovat zákonem stanovené formální náležitosti závěti.
- jakožto dvoustranné právní jednání, nemůže zůstavitel jednostranně odvolat či zrušit. To dává smluvním dědicům vyšší (nikoli však stoprocentní) jistotu, že se skutečně jednou stanou dědici majetku podle smlouvy. Uzavřená dědická smlouva totiž neomezuje zůstavitele v nakládání s majetkem za jeho života, takže zůstavitel může majetek za života úplatně či bezúplatně převést dle svého uvážení i na jinou osobu než smluvního dědice.
- nelze pořídit o celé pozůstalosti. Čtvrtina pozůstalosti musí zůstat volná, aby o ní zůstavitel mohl pořídit podle své zvlášť projevené vůle. Chce-li zůstavitel zanechat smluvnímu dědici i tuto čtvrtinu, může tak učinit závětí.
- lze zrušit opět jen dvoustranným právním jednáním smluvních stran, a to buď zrušením bez dalšího, nebo sepsáním nové dědické smlouvy. Vždy se tak však musí stát formou veřejné listiny - notářského zápisu.
Zvláštním typem dědické smlouvy je dědická smlouva uzavřená mezi manžely nebo mezi snoubenci pro případ vzniku manželství, ve které se manželé nebo snoubenci navzájem povolávají za dědice nebo odkazovníky. Obdobně mohou uzavřít takovou smlouvu i registrovaní partneři.
Příklad:
Zůstavitel chce, aby se dědicem veškerého jeho majetku stal jeho nezletilý vnuk Pavel. Uzavře tak u notáře se svým jediným synem Janem dědickou smlouvu, v níž ustanoví svým dědicem vnuka Pavla, přičemž syn se současně zřekne svého dědického práva. Vzhledem k tomu, že dědickou smlouvou lze pořídit jen o třech čtvrtinách pozůstalosti, musí pořizovatel ve prospěch vnuka sepsat ještě závěť.
- Poraďte se s našimi SPECIALISTY jak vyřešit Dědictví za ŽIVOTA. Kontaktujte nás zde
Stránka 1 z 1 - 3 položek celkem
|
Založení NADACE nebo NADAČNÍHO SVĚŘENSKÉHO FONDU + EURA poradna ZDARMA
Kód: 47/ANO
Značka: EURA divize DĚDICTVÍ
Záruka: doživotní
ZALOŽENÍ CHARITATIVNÍHO SVĚŘENSKÉHO FONDU (SF) nebo NADACE
+ AKCE: zřízení od EURA ZDARMA.
Součástí uvedené akční ceny je uskutečnění Osobní návštěvy v místě bydliště nebo podníkání Zakladatele/ů před zřízením charitativního SF nebo NADACE ve výši 4.490,-Kč, která je ZDARMA a Zakladatel/lé za objednávku a uskutečnění Osobní návštěvy před zřízením charitativního SF nebo NADACE s rozpravou o...
|
od 0 Kč
SPRÁVA SVĚŘENSKÉHO FONDU nebo NADACE
|
|
DĚDICKÝ PLÁN - Návrh možných řešení DĚDICTVÍ + EURA poradna ZDARMA
Kód: 67/DST
Značka: EURA divize DĚDICTVÍ
Záruka: doživotní
DĚDICKÝ PLÁN - Návrh možných řešení DĚDICTVÍ:
Dstart - návrh možných řešení DĚDICTVÍ on-line od 390,-Kč nebo se zeptejte v EURA chatu vpravo dole ZDARMA.
Daktiv - návrh možných řešení DĚDICTVÍ on-line, podrobný rozbor možností pro konkrétní případ.
Dkomplet - podrobný rozbor možností DĚDICTVÍ on-line pro konkrétní případ, příprava seznamu smluvní dokumentace, předání...
|
od 390 Kč
Vypracování ONLINE
|
|
Založení RODINNÉHO Svěřenského FONDU nebo NADACE + EURA poradna ZDARMA
Kód: 50/BEZ
Značka: EURA divize DĚDICTVÍ
Záruka: doživotní
ZALOŽENÍ RODINNÉHO SVĚŘENSKÉHO FONDU (SF) nebo NADACE
zřízení SF od 0,-Kč (založení CHARITATIVNÍHO SF)*
zřízení NADACE od 0,-Kč (založení CHARITATIVNÍ NADACE)*
AKCE (-25%)*:
zřízení rodinného SF od 55.495,-Kč* bez MAJETKU (založení SF bez majetku)*
zřízení rodinného SF od 70.495,-Kč* s MAJETKEM (založení SF s 1x NEMOVITOSTÍ nebo 1x PODÍL ve FIRMĚ)*
* Akce platná do...
|
od 79 980 Kč
SPRÁVA SVĚŘENSKÉHO FONDU nebo NADACE
|
Stránka 1 z 1 - 3 položek celkem